Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Новини
Андрій Білоус: “У Києві є багато людей, які вважають себе частиною «великої російської культури»”

До 24 лютого в репертуарі багатьох українських театрів можна було знайти вистави за Чеховим, Достоєвським, Буніним, Толстим або сучасною російською драматургією. Культурні зв’язки з Росією не були остаточно припинені та розірвані впродовж війни, яка триває з 2014 року. «Великая русская культура» залишалася в культурному просторі України на рівні продажу книжок з РФ, назв вулиць і пам’ятників, що не дозволяють позбутися постколоніального синдрому.

Лише повномасштабне вторгнення стало остаточною підставою переглянути ставлення до присутності Росії в нашому культурному просторі. Дистанціюватися позначкою «культура поза політикою» наразі видається абсурдним. Тож що тепер буде з виставами російської класики? Чому вони залишались в українському театральному репертуарі після 2014 року? Чи мають відчувати відповідальність театри, які ставили російську драматургію? Що сьогодні може робити театр, аби пришвидшувати перемогу?

Про всі ці питання ми вирішили поговорити з режисером Андрієм Білоусом, художнім керівником і директором Молодого театру, який тривалий час був одним із лідерів за кількістю «російських» вистав. Зараз такі вистави з репертуару зникли, але його керівник, критикуючи «русскій мір», відтворює деякі його патерни, говорячи, що наратив про «ненависть до російської культури» став формальним приводом, який уможливив війну, або прирівнюючи страх росіян перед репресивним механізмом своєї держави до страху українців за своє життя під час бомбардувань.