Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Новини
​Олександр Вдовиченко, «Слов’ян»: «Я був впевнений в своїх людях. І ми вистояли»

Олександр Вдовиченко, «Слов’ян» – один з кращих наших командирів. Він з покоління тих офіцерів, які сформувались як особистості уже в незалежній Україні: жодної ностальгії за «совком», людське, батьківське ставлення до підлеглих. «Слов’ян» береже своїх, про це знають усі – і в бригаді, і поза нею. 

«Головне – це люди», – цю фразу упродовж тривалого інтерв’ю він повторить не один раз. Коли мова заходить про втрати, його голос тріскає, стишується. «Я навіть перестав видаляти в телефоні контакти. Не видаляю – хай вони живуть в пам’яті. Вони живі, доки ми пам’ятаємо, вони живі, доки за них ставлять свічки, про них розповідають. Це війна на виживання, це 100%. І кому написано дійти до кінця, перемогти, той не забуде. Ми не забудемо», – каже комбриг. 

Ми зустрічається з полковником Вдовиченком поблизу Мощуна, власне там, де Чорні Запорожці стали нездоланною стіною на шляху ворога. 

«Слов’ян» на війні з 2014-го, за спиною у нього – жорстокі бої за авдіївську промзону, однак інтенсивність бойових дій на Київщині вразила навіть цього досвідченого офіцера.

«Сюди опустилося пекло. От таке відчуття, що все, що є погане, все, що є злом, горем, опустилося на цю невеличку ділянку місцевості, – згадує «Слов’ян», додаючи: в боях за Київ зустрів кращих синів та доньок України».

Битва за Мощун, невеличке село поблизу Києва, стала одним з вирішальних епізодів першого етапу війни. Ворожу навалу тут зупинили бійці 72-ї бригади разом з побратимами із ССО, Національної гвардії, ТРО та інших підрозділів. «Утримати цей форпост було надважливим завданням. Адже Мощун міг стати для ворога воротами на шляху до столиці, – зазначив головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний. – Проте наші воїни проявили дива військової майстерності. Під ногами загарбників горіла не тільки земля, а й вода. Українські захисники підривали мости, понтонні переправи, не даючи ворогу просунутися далі. Вони втримали Мощун. І цим захистили Київ».

Цією публікацією розпочинаємо проєкт «Українські Герої» – цикл розповідей про тих, завдяки кому вистояла і переможе Україна. Проєкт реалізується за сприяння Збройних сил України та Міністерства оборони України.