З початку квітня підприємство “Артемсіль”, що у Соледарі на Донеччині не працює через інтенсивні бойові дії у регіоні. Компанія щороку видобувала 1,5-2 мільйони тонн солі. Це забезпечувало 70% потреб українського ринку та експорт у 15 країн світу.
Припинення роботи підприємства спричинило ажіотаж. Кухонна сіль швидко зникла з полиць магазинів, а там, де не зникла, зросла в ціні у п’ять-шість разів. Рекорд був зафіксований в одному з супермаркетів Одеси, де вартість одного кілограма кам’яної солі сягнула 97 гривень.
Крім солі дефіцит та зростання цінників у магазинах спостерігається і на інші продукти. Зокрема на гречку та сезонні овочі та ягоди. Цінники на народну крупу збільшились у два рази. Якщо на початку літа 2021 року середня ціна за кілограм гречки складала 42 гривні то у 2022-му – 84 гривні. У деяких торгових мережах ціни сягнули 90-100 гривень.
Через окупацію Херсонської та частини Запорізької областей, де сконцентровано вирощування овочів та ягід, звичне для кінця травня-початку червня зниження цін на томати, огірки, цибулю та перець. Ціни на овочі теж зросли вдвічі порівняно з минулим роком. Кілограм ріпчастої цибулі у 2021 році коштував дев’ять гривень, а у 2022 – 24 гривні, помідорів у 2021 – 33 гривні, в у 2022 – 84 гривні за кілограм, болгарський перець за рік додав 56 гривень за кіло і став коштувати 156 гривень, а звичайні та тепличні огірки з 17 та 30 гривень відповідно зросли за рік до 62 та 73 гривень відповідно за кілограм.
Скільки буде тривати дефіцит солі та гречки і чи впадуть ціни на овочі?