Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Новини
Урядовий тест на дві зефірки

“План Маршала-2”, план ЄС “Відбудовувати країну” — світові політики тільки дискутують, як назвати велику програму відновлення України, інфраструктуру якої жорстоко знищує ворожа Росія. Перемога ще не настала, але плани обговорюються вже сьогодні — великі гроші передбачають детальну підготовку проектів, системний підхід і правила використання. 

Проекти та презентації про системність Україна вже навіть підготувала. Правила використання поки є проблемою, яка не дає оголосити повноцінний старт програми відбудови перемоги. Проблема традиційна — українська влада сподівається, що буде “як завжди”: замість реформ будуть закони та заяви, а гроші будуть виділятися. Можна витягнути бренд “Велике будівництво” — з картинками для електорату і налогодженими схемами “відкатів”. Європейці та американці намагаються цього не допустити. І оскільки суми називають неймовірні — аж до 500 мільярдів доларів — система контролю над коштами є ключовим питанням. 

Хороша новина для громадян України (і погана для деяких чиновників, що вже окопалися в очікуванні фінансів) — міжнародні донори схиляються до децентралізованого фінансування. Не існуватиме “єдиного котла” з якого виділятимуться кошти. За багато років в Україні урядовці та представники міжнародних організацій добре вивчили правило “єсть поток – єсть глоток”, яким користуються чиновники на нижніх ланках — від міністерств до державних підприємств. 

Тому потоків буде багато, щоб “глотки” легше було контролювати. І в кожному з них на українських чиновників та “рішал” будуть чекати звичні неприємності: правила поведінки, яких треба буде дотримуватися.

Тому на виконання завдання Зеленського “кожному готуватися до перемоги” частина чиновників мала би почати розбирати барикади на дорозі фінансових потоків. Правила, за якими капітал (і державний і приватний) приходить в країну зрозумілі давно. Короткий огляд їх роботи показує, що зрозуміли це далеко не всі.